Proces v kauze vrážd dôchodcov museli odročiť

Na snímke vpravo Márius M., ktorý je obžalovaný z brutálnej vraždy dvoch dôchodcov vo Vinosadoch v marci 2010. Foto: TASR/Ivan Kríž

Bratislava 9. septembra (TASR) - Senát Okresného súdu Bratislava I dnes musel odročiť proces v prípade brutálnej vraždy dvoch dôchodcov vo Vinosadoch v marci 2010, z ktorej sú obžalovaní dvaja mladíci.

V prípade sú dvaja obžalovaní Márius M. a Lukáš T. Dôvodom odročenia bolo, že obžalovaný Lukáš T., ktorý už je na slobode, mal v pondelok 8. septembra úraz a nemohol sa dostaviť na dnešné pojednávanie. V prípade, že jeho obhajca nedodá potvrdenie o práceneschopnosti, bude na neho vydaný zatykač. V procese by sa malo pokračovať 23. októbra.

Trojčlenný senát prijal obžalobu na svojom verejnom zasadnutí koncom augusta 2011 a zároveň vtedy vytýčil termín hlavného pojednávania s Máriusom M. a Lukášom T. Obeťami tínedžerov boli 99-ročný Američan a 83-ročný dôchodca z obce Vinosady. Obžalovaní sú z vraždy spolupáchateľstvom čiastočne dokonanej, čiastočne v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody spolupáchateľstvom.

V čase brutálnej dvojnásobnej vraždy z marca 2010 v obci Vinosady mal jeden z obvinených 19 a druhý 17 rokov. Lukáš T. a Márius M. podľa polície a obžaloby 27. marca 2010 v dopoludňajších hodinách neoprávnene vnikli do rodinného domu na Modranskej ulici vo Vinosadoch. Následne usmrtili 99-ročného muža z USA a 83-ročného muža z obce Vinosady. Obaja zomreli na následky úderov od tupých podlhovastých predmetov a bodno-rezných zranení. Vo vnútri rodinného domu sa nachádzala aj 80-ročná žena, ktorú sa dvaja obvinení mladíci rovnako pokúsili usmrtiť. Obvinení jej spôsobili päť bodných rán na chrbte a dve bodné rany v oblasti hrude. Za tento brutálny skutok hrozí Máriusovi M. trest odňatia slobody na 20 – 25 rokov alebo doživotie. Mladistvému, vtedy 17-ročnému Lukášovi T., sa trest znižuje na polovicu, kde je maximálna trestná sadzba 15 rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.