Edmonton s Marinčinom vyhral nad Washingtonom, v Ottawe sa nehralo

Útočník Tampy Bay Valtteri Filppula (51) a hráči Edmontonu Martin Marinčin (uprostred) a Ben Scrivens počas zápasu zámorskej NHL 20. októbra 2014 v Edmontone. Foto: TASR/AP

New York 23. októbra (TASR) - Hokejisti Edmontonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Marinčinom zdolali v zámorskej NHL Washington 3:2 a zaznamenali druhý triumf za sebou. V bránke domácich sa 32 úspešnými zákrokmi blysol Ben Scrivens, Marinčin odohral vyše 18 minút a pripísal si plusový bod.

Pre "olejárov" to bol iba druhý dvojbodový zápis v sezóne. Víťazný gól zaznamenal v 37. minúte ruský obranca Nikita Nikitin, zároveň to bol jeho premiérový v ročníku. O ďalšie dva sa postarali Justin Schultz a Ryan Nugent-Hopkins. Edmonton dokázal v záverečnej tretine odolať náporu Washingtonu. "Nie sme radi, keď sa tretia tretina vyvíja takýmto spôsobom, ale to, že sme dokázali udržať tesné víťazstvo, je veľká vec. Je to dobré znamenie," uviedol Nugent-Hopkins.

"Myslím si, že sme hrali dosť dobre na to, aby sme zvíťazili, ale nezvládli sme to. Dostali sme sa do vedenia 2:1, boli sme na koni, ale v ďalšom striedaní sme im dovolili vyrovnať a výhodu mali oni. Mali trochu šťastie a my sme nevedeli dostať puk do siete," povedal tréner Washingtonu Barry Trotz.

Stále sa nedarí Buffalu, ktoré prehralo tretí duel v rade a celkovo už šiesty zo siedmich v prebiehajúcej sezóne. V noci na štvrtok nestačilo na Anaheim a na jeho klzisku podľahlo 1:4. Hrdinom stretnutia sa stal autor hetriku Corey Perry, ktorý strelil svoj tretí gól do prázdnej bránky z vlastnej obrannej tretiny. "Z týchto miest teda často neskórujem, ale mal som dobrý výhľad na bránku," povedal dvadsaťdeväťročný krídelník, ktorý v siedmich dueloch strelil už osem gólov a pridal dve asistencie. "Káčeri" tak dosiahli už šieste víťazstvo v rade. Slovenský bek v drese Sabres Andrej Meszároš strávil na ľade takmer devätnásť minút a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku a jednu "mínusku".

Philadelphia vďaka trom gólom v záverečnej tretine vydolovala plný bodový zisk na ľade Pittsburghu po výhre 5:3. "Je to pre nás veľký moment, ako sme dokázali odpovedať na poslednú prehru 0:4 s Chicagom," uviedol R. J. Umberger, ktorý strelil gól a pridal aj asistenciu. Premiérový zásah v NHL zaznamenal ďalší útočník "letcov", dvadsaťdeväťročný Francúz Pierre-Edouard Bellemare.

Domáci duel Ottawy odložili po incidente, ktorý sa udial neďaleko budovy parlamentu v kanadskej metropole. Senátori mali na svojom ľade privítať hokejistov Toronta Maple Leafs. V stredu ráno miestneho času maskovaný ozbrojený útočník usmrtil vojaka stojaceho na stráži pred vojnovým pamätníkom a následne vnikol do budovy parlamentu, kde ho policajti zastrelili.

NHL - výsledky:

PITTSBURGH - PHILADELPHIA 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)

Góly: 4. Spaling (Ehrhoff, Comeau), 29. Dupuis (Martin, Malkin), 58. Goc (Spaling, Downie) - 10. Streit (Giroux, Voráček), 14. Bellemare (Couturier, Schultz), 47. Umberger (Giroux, Voráček), 49. Read (Couturier, Umberger), 60. Couturier. Brankári: Fleury - Emery, strely na bránku: 25:33, 18.661 divákov.

EDMONTON - WASHINGTON 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 7. Schutz (Purcell, Perron), 26. Nugent-Hopkins, 37. Nikitin (Purcell, Draisaitl) - 11. Carlson (Bäckström, Johansson), 25. Green (Burakovsky). Brankári: Scrivens - Holtby, strely na bránku: 20:34, 16.839 divákov.

ANAHEIM - BUFFALO 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 9. Perry (Getzlaf, Smith-Pelly), 30. Kesler (Cogliano, Silfverberg), 58. Perry (Getzlaf), 59. Perry (Beauchemin, Thompson) - 55. Ennis (Moulson). Brankári: Andersen - Neuvirth, strely na bránku: 34:23, 16.067 divákov.

OTTAWA - TORONTO - odložené

Slováci v akcii:
Martin Marinčin 18:04 0 0 0 1 0 0
Andrej Meszároš 18:33 0 0 0 -1 1 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/