Proces v kauze vrážd dôchodcov museli opäť odročiť, neprišiel svedok

Okresný súd Bratislava I v stredu 31. augusta 2011 prijal na svojom verejnom zasadnutí obžalobu v kauze minuloročnej marcovej brutálnej vraždy dvoch dôchodcov, ktorá sa odohrala vo Vinosadoch a z ktorej sú obvinení dvaja mladíci (na snímke). Bratislava, 31. augusta 2011. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 23. októbra (TASR) - Už po druhý raz za sebou musel dnes predseda senátu Okresného súdu Bratislava I odročiť proces v prípade brutálnej vraždy dvoch dôchodcov vo Vinosadoch v marci 2010, z ktorej sú obžalovaní dvaja mladíci.

V prípade sú dvaja obžalovaní Márius M. a Lukáš T. a dôvodom dnešného odročenia bola neprítomnosť posledného svedka, ktorého by mal ešte súd vypočuť. V pojednávaní by sa malo pokračovať 5. decembra. Na začiatku minulého mesiaca sa proces musel odročiť z dôvodu neprítomnosti Lukáša T., ktorý mal úraz. Márius M. je na rozdiel od svojho spoluobžalovaného stíhaný väzobne.

Trojčlenný senát prijal obžalobu na svojom verejnom zasadnutí už koncom augusta 2011 a zároveň vtedy vytýčil termín hlavného pojednávania s Máriusom M. a Lukášom T. Obeťami tínedžerov boli 99-ročný Američan a 83-ročný dôchodca z obce Vinosady. Obžalovaní sú z vraždy spolupáchateľstvom čiastočne dokonanej, čiastočne v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody spolupáchateľstvom.

V čase brutálnej dvojnásobnej vraždy z marca 2010 v obci Vinosady mal jeden z obvinených 19 a druhý 17 rokov. Lukáš T. a Márius M. podľa polície a obžaloby 27. marca 2010 v dopoludňajších hodinách neoprávnene vnikli do rodinného domu na Modranskej ulici vo Vinosadoch. Následne usmrtili 99-ročného muža z USA a 83-ročného muža z obce Vinosady. Obaja zomreli na následky úderov od tupých podlhovastých predmetov a bodno-rezných zranení.   Vo vnútri rodinného domu sa nachádzala aj 80-ročná žena, ktorú sa dvaja obvinení mladíci rovnako pokúsili usmrtiť. Obvinení jej spôsobili päť bodných rán na chrbte a dve bodné rany v oblasti hrude. Za tento brutálny skutok hrozí Máriusovi M. trest odňatia slobody na 20 – 25 rokov alebo doživotie. Mladistvému, vtedy 17-ročnému Lukášovi T., sa trest znižuje na polovicu, kde je maximálna trestná sadzba 15 rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.