Kancelária ombudsmanky vyhlásila súťaž na nové logo

Tlačová konferencia verejnej ochrankyne práv (VOP) Jany Dubovcovej na tému - Vplyv praxe testovania školskej spôsobilosti na základné práva dieťaťa z nepodnetného prostredia. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 20. novembra (TASR) – Kancelária verejného ochrancu práv (VOP) chce mať moderné, dynamické a vizuálne atraktívne logo. Také sú atribúty, ktoré bude hľadať medzi návrhmi v súťaži na logo a grafiku komunikácie pre verejnú ochrankyňu práv. Kancelária VOP ju vyhlásila prostredníctvom svojej internetovej stránky.

"Cieľom súťaže je vytvorenie loga a grafiky komunikácie verejnej ochrankyne práv, ktoré budú odrážať hlavné poslanie ombudsmana – ochrana základných práv a slobôd," informoval hovorca verejnej ochrankyne práv Ján Glovičko. Dodal, že logo a celý grafický vizuál by mali mať jednoduchú a čitateľnú formu, mali by byť ľahko identifikovateľné a zapamätateľné.

Návrhy možno predložiť do 3. decembra 2014, pričom do súťaže sa môže zapojiť jednotlivec ako fyzická osoba, ktorý má viac ako 18 rokov. "Očakávame, že svoje návrhy ponúknu študenti, absolventi grafických oborov, profesionálni i amatérski grafickí dizajnéri," uviedol Glovičko.

Oznámil tiež, že víťazný návrh vyjde z trojkolového výberového procesu. Z prvých dvoch kôl vyberie tri najlepšie návrhy sedemčlenná porota, zložená z marketingových odborníkov. "Víťazný návrh si na odporúčanie poroty vyberie verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová,“ avizoval Glovičko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.