SDKÚ-DS chce hodnotiť najhoršie a najlepšie vládne návrhy zákonov

Na snímke vľavo poslanci NRSR Ľudovít Kaník (SDKÚ-DS) a Pavol Frešo (SDKÚ-DS) počas zasadania mimoriadnej 42. schôdze NRSR na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády Slovenskej republiky Robertovi Ficovi. V Bratislave, 8. novembra 2014. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 27. novembra (TASR) - Opozičná SDKÚ-DS zavádza vo svojej politickej práci novú tradíciu. Od dnešného dňa bude pred každým rokovaním parlamentu vyberať tri najhoršie a tri najlepšie návrhy vlády, ktoré kabinet pošle na schválenie do NR SR. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil predseda strany Pavol Frešo s tým, že aktuálne najhorším návrhom sú nové poplatky v zdravotníctve, skryté za presúvanú právomoc rozhodovať o poplatkoch na osem krajov.

"Poplatková džungľa sa rozšíri na osem džunglí na kraje," zdôraznil Frešo. Ako druhý najhorší vládny návrh na tejto schôdzi vníma novelu Zákonníka práce. "Vláda pokračuje v nešťastnom ťažení proti tomu, aby tu bola nižšia nezamestnanosť. Najskôr vytlačili ľudí z firiem do zamestnávateľských agentúr, aktuálna novela ďalej vytláča ľudí z agentúr na čierny trh," upozornil.

Tretím najhorším zákonom je podľa jeho slov už schválená novela o dani z motorových vozidiel. "Celoslovenský dopad bude okolo 12 až 13 eur na jedného živnostníka," konštatoval.

Na druhej strane za najlepší návrh kabinetu považuje novelu Občianskeho súdneho poriadku, ktorá zavádza nahrávanie súdnych pojednávaní. Kladne hodnotí aj záväzok vlády na roky 2015 až 2017 konsolidovať verejné financie. Do tretice SDKÚ-DS oceňuje návrh zníženia odvodov nízkopríjmovým skupinám. "Na druhej strane to bude aj zvyšovať nezamestnanosť," dodal Frešo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.