Nový starosta Starého Mesta R. Števčík prevzal úrad

Radoslav Števčík Foto: FB Radoslav Števčík

Bratislava 15. decembra (TASR) – V priestoroch Miestneho úradu Bratislava-Staré Mesto sa dnes konalo ustanovujúce zastupiteľstvo. Novozvolený staromestský starosta Radoslav Števčík (nezávislý) sa na ňom ujal svojej funkcie a prevzal úrad. Spolu s 25 poslancami zložil sľub. Spoločne sa tak zaviazali riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy obce i Slovenska, uplatňovať ústavu a zákony podľa najlepšieho vedomia a svedomia.

Števčík vo funkcii vystriedal Tatianu Rosovú, ktorá kandidovala v komunálnych voľbách za koalíciu strán SDKÚ-DS, SIEŤ, OKS, SZ, Strana moderného Slovenska. Vo svojom príhovore uviedla, že sa počas jej pôsobenia podarilo do Starého Mesta vniesť nového a modernejšieho ducha. "Za štyri roky sme zanechali viditeľnú stopu takmer v každej ulici. Začali fungovať lokálne komunity. Podarilo sa nám vybudovať nové tradície," povedala Rosová. Novozvoleným poslancom i starostovi popriala, aby nadviazali na všetko dobré a obohatili mestskú časť o svoje vedomosti, skúsenosti a ciele.

Podľa nového starostu začína pre Staré Mesto nové obdobie. Výnimočné je podľa neho tým, že poslanci ani starosta nie sú viazaní dohodami. "Ak som sa vo voľbách uchádzal o dôveru Staromešťanov, tak sa teraz budem uchádzať o dôveru všetkých poslancov. Staré Mesto patrí jeho občanom, nie poslancom a úradníkom. Chceme, aby sa táto mestská časť stala výkladnou skriňou Bratislavy," skonštatoval Števčík, ktorý v nej chce napríklad riešiť problémy čistoty, výstavby či parkovania.

V 25-člennom miestnom zastupiteľstve sedí najviac, 13 poslancov, za koalíciu strán KDS, KDH, MOST-HÍD, NOVA, OĽaNO a SaS - Štefan Bučko, Ľubomír Boháč, Jana Španková, Lucia Nicholsonová, Martina Uličná, Halka Ležovičová, Miloš Domorák, Vladimír Palko, Veronika Remišová, Peter Osuský, Tomáš Ziegler, Viktor Muránsky a Peter Tatár.

Koalícia strán OKS, SIEŤ, SDKÚ-DS, SZ je druhou najpočetnejšou. Vo voľbách za ňu kandidovalo sedem poslancov - Viera Satinská, Soňa Párnická, Ivan Bútora, Matej Vagač, Barbora Oráčová, Martin Gajdoš a Ondrej Dostál. Nezávislými poslancami sú Miroslav Kollár a Kristián Straka. Nezávislé fórum má v zastupiteľstve Štefana Holčíka a Martu Černú. Poslanec Martin Borguľa kandidoval za koalíciu strán Smer-SD a SZS. V novom zastupiteľstve sedí deväť žien a 16 mužov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.