Vo vodách pri Riu našli nebezpečnú baktériu

Vedci z výskumného ústavu Oswalda Cruza objavili vo vodách pri Riu de Janeiro nebezpečnú baktériu. Našli ju v miestach, kde sa majú v rámci OH 2016 uskutočniť súťaže v jachtingu. Označili ju za neznámy druh "super-baktérie", pretože je odolná voči antibiotikám. Foto: TASR/AP

Sao Paulo 16. decembra (TASR) - Vedci z výskumného ústavu Oswalda Cruza objavili vo vodách pri Riu de Janeiro nebezpečnú baktériu. Našli ju v miestach, kde sa majú v rámci OH 2016 uskutočniť súťaže v jachtingu.

Označili ju za neznámy druh "super-baktérie", pretože je odolná voči antibiotikám. Ako uviedla agentúra Reuters, baktéria sa bežne nachádza v odpadových vodách z nemocníc, ľuďom môže spôsobiť močové, zažívacie a pľúcne infekcie.

Vedci ju objavili v rieke Rio Carioca, ktorá sa vlieva do zátoky Guanabara, kde sa v rámci olympiády uskutočnia jachtárske disciplíny.

"Pri kontakte s vodou hrozí riziko nákazy. V prípade infekcie by bola nutná hospitalizácia v nemocnici," uviedla Ana Paula Assefová z inštitútu Oswalda Cruza.

Samotní jachtári, ktorí sa predstavili na testovacích pretekoch pred OH 2016, sa sťažovali na znečistenie vody v zátoke Guanabara.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.