Pri Kremnej nelegálne vyrúbali dreviny za štvrťmilióna eur

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Stará Ľubovňa 17. decembra (TASR) - Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni začal trestné stíhanie pre zločin porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Hodnota nelegálne vyrúbaných drevín je pritom viac ako 240.000 eur. „V tomto prípade hrozí páchateľovi trest odňatia slobody tri až osem rokov,“ informovala krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Migaľová.

Vyšetrovaním bolo podľa nej doposiaľ zistené, že presne nestotožnený páchateľ v katastrálnom území obce Kremná, okres Stará Ľubovňa, na zatiaľ celkom nezistených parcelách bez povolenia a súhlasu príslušného orgánu ochrany prírody, vyrúbal tam stojace dreviny.

„Doposiaľ sme presne nezistili o aký počet drevín ide. Páchateľ ich ponechal na mieste výrubu a svojím konaním porušil ustanovenia zákona o ochrane prírody a krajiny,“ zdôraznila hovorkyňa. Zároveň spôsobil ekologickú ujmu, ktorá predstavuje spoločenskú hodnotu vyrúbaných drevín vo výške najmenej 240.000 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.