Výsledky volieb ich sklamali.Vodca labouristov chce odstúpiť z funkcie

Na snímke šéf britskej Labouristickej strany Ed Miliband vyhlásil, že jeho strana zažila "veľmi rozčarovanú" noc po tom, ako výsledky volieb ukázali, že labouristi veľmi zaostávajú za konzervatívcami premiéra Camerona 8.mája 2015 v Doncastri. Foto: TASR/AP

Londýn 8. mája (TASR) - Vodca britskej labouristov Ed Miliband plánuje odstúpiť zo svojho postu kvôli výsledku strany vo štvrtkových parlamentných voľbách, tvrdí agentúra DPA s odvolaním sa na britský spravodajský web BBC.

Miliband vyhlásil, že jeho strana zažila "veľmi rozčarovanú" noc po tom, ako predbežné výsledky volieb ukázali, že labouristi veľmi zaostávajú za konzervatívcami premiéra Camerona.

"Toto bola pre Labouristickú stranu veľmi sklamaná a ťažká noc," povedal Miliband svojim prívržencom po tom, ako si udržal svoje parlamentné kreslo za Doncaster v severnom Anglicku.

Miliband priznal porážku a dodal, že je mu "hlboko ľúto", k čomu došlo inde v Británii, obzvlášť v Škótsku, kde podľa jeho slov stranu zmietol nárast nacionalizmu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.