Proces v kauze pozemkov vo Veľkom Slavkove v utorok zrušili

Ilustračné foto Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 26. októbra (TASR) – Krajský súd (KS) v Bratislave dnes zrušil termín verejného zasadnutia, na ktorom mal rozhodovať v prípade bývalého námestníka Slovenského pozemkového fondu (SPF) Branislava B. v kauze Veľký Slavkov. Nový termín vytýčil na 11. januára 2017. Pre TASR to uviedol hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.

„Krajský súd v Bratislave zrušil termín verejného zasadnutia z dôvodu, že mu bolo doručené písomné ospravedlnenie neúčasti obhajkyne obžalovaného s tým, že obžalovaný nesúhlasil so substitučným zastupovaním iným obhajcom, a preto požiadala o nový termín verejného zasadnutia,“ uviedol Adamčiak.

Okresný súd Bratislava I uznal 8. septembra 2015 Branislava B. za vinného a uložil mu dvojročný trest odňatia slobody. Zároveň mu trest podmienečne odložil a určil trojročnú skúšobnú dobu. Rozsudok nebol právoplatný, o odvolaní mal dnes rozhodovať KS v Bratislave.

Kauza Veľký Slavkov, ktorá stála miesto v SPF Branislava B. a Miroslava Jureňu z ĽS-HZDS pripravila o kreslo ministra pôdohospodárstva, prepukla po tom, ako vyšlo najavo, že viac ako milión štvorcových metrov pôdy, ktorej hodnota by sa mohla vyšplhať na 1,5 miliardy Sk (49,8 milióna eur), sa krátko po reštitúcii malo ocitnúť v rukách firmy GVM. Tá mala údajne blízko k ĽS-HZDS a za pozemky zaplatila necelých 13 miliónov Sk (431.500 eur).

Branislav B. na súde okrem iného tvrdil, že v tom čase žiadny zákon nezakazoval, aby sa reštituenti z južného Slovenska mohli stať vlastníkmi pôdy pod Tatrami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.