V prípade obvineného exministra Pavla R. vypovedal ako svedok Ján K.

Na archívnej snímke Ján K. Foto: TASR - Branislav Račko

Bratislava 9. novembra (TASR) - V prípade obvineného exministra a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla R. a ďalších troch obvinených vo štvrtok pred policajným vyšetrovateľom vypovedal ako svedok Ján K., ktorý bol v minulosti blízkym človekom banskobystrického bossa Mikuláša Č.

Ján K. strávil pred policajným vyšetrovateľom necelú hodinu. S médiami však nekomunikoval. „Ďakujem, nebudem vám odpovedať,“ povedal a nastúpil do pristaveného čierneho Mercedesu.

Ján K., ktorý v tomto prípade figuruje ako svedok, je sám obvinený v inej kauze únosu a vraždy poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka. Stíhaný je na slobode.

Bývalý minister hospodárstva Pavol R. je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných ho má usvedčovať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem Pavla R. čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a práve Mikuláš Č.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.