Egyptský prezident: Irackí a sýrski extrémisti sa presúvajú do Líbye

Na snímke egyptský prezident Abdal Fattah Sísí a saudskoarabský kráľ Salmán. Foto: TASR/AP

Šarm aš-Šajch 9. novembra (TASR) - Porážka extrémistov z džihádistickej organizácie Islamský štát (IS) v Iraku a Sýrii pravdepodobne prispela k presunu týchto militantov do bezpečnej zóny v Líbyi, odkiaľ potom neskôr prechádzajú do susediaceho Egypta. Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí to povedal v stredu večer na tlačovom brífingu v letovisku Šarm aš-Šajch na pobreží Červeného mora.

Súčasné posilňovanie zbrojného aparátu v Egypte je sčasti prípravou Káhiry na riešenie otázky terorizmu a na vyrovnanie "strategickej nerovnováhy" v regióne, ku ktorej prispel konflikt zahŕňajúci viacero štátov v tejto oblasti, pokračoval egyptský líder.

"Je tu hrozba, ktorej nečelíme iba my, ale aj Európa," povedal Sísí, ktorého cituje agentúra AP. Konkrétne podrobnosti o pohybe militantov ale poskytnúť odmietol. Priblížil, že pre militantov je "prirodzené", že sa sťahujú do Líbye, kde majú takéto skupiny vplyv na veľkom území a odtiaľ potom prichádzajú do Egypta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.