Nič mu nie je sväté: Neznámy muž pripravil dôchodkyňu v Šali o 300 eur

V stredu 8. novembra 2017 na Sládkovičovej ulici v Šali pred rodinným domom dôchodkyňa oslovila muža (na snímke), domnievajúc sa, že je to priateľ jej vnučky. Foto: TASR - KR PZ Nitra

Šaľa 9. novembra (TASR) – Polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení muža, ktorý uviedol do omylu 82-ročnú dôchodkyňu a pripravil ju o 300 eur. V stredu 8. novembra na Sládkovičovej ulici v Šali pred rodinným domom dôchodkyňa oslovila muža domnievajúc sa, že je to priateľ jej vnučky. „Muž jej oznámil, že vnučka je v nemocnici, pretože dostala infarkt, a potrebuje peniaze. Dôchodkyňa s ním nasadla do vozidla hnedej farby a spolu vystúpili pri bankomate,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Pri bankomate poškodená mužovi dobrovoľne podala svoju bankomatovú kartu, povedala mu PIN kód a požiadala ho, aby vybral hotovosť 200 eur. Neznámy muž vybral hotovosť vo výške 300 eur, následne poškodenú odviezol domov. Až neskôr dôchodkyňa zistila, že bola uvedená do omylu. Vyšetrovateľka zo Šale začala trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. „Akékoľvek informácie k osobe na fotografických záberoch môžu občania oznámiť na čísle 158, prípadne na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru,“ vyzvala verejnosť Bruchterová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.