Samospráva Prievidze pripravuje rekonštrukciu ciest a chodníkov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Prievidza 15. novembra (TASR) - Samospráva Prievidze pripravuje rekonštrukciu ciest a chodníkov na území mesta. Po opravách miestnych komunikácií ide o ďalšiu investíciu do dopravnej infraštruktúry.

Radnica už uzavrela na vypracovanie projektovej dokumentácie a zabezpečenie výkonu autorského dozoru na stavbe zmluvu o dielo, ktorú zverejnila na svojej oficiálnej internetovej stránke. Dodávateľom projektu je Vladislav Chlpek - DAVPROJEKT, vypracuje ho za 46.900 eur, autorský dozor na stavbe zabezpečí za 3000 eur. Mesto by malo mať projekt k dispozícii približne do troch mesiacov.

Pri rekonštrukciách dôjde okrem výmeny asfaltových povrchov aj k zmenám šírkových parametrov miestnych komunikácií, výškových úprav kanalizačných vpustov, poklopov, posúvačov a hydrantov, ozrejmil pred časom hovorca mesta Michal Ďureje.

Samospráva v súčasnosti zabezpečuje opravy 16 miestnych komunikácií a ôsmich chodníkov na území mesta. Dodávateľom prác za približne 1,16 milióna eur je spoločnosť Strabag, časť opravuje v tomto, časť bude v budúcom roku, dodal Ďureje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.