Škôlkári na Liptove dostali za „vysvedčenie“ nový plot

Štrnástka dobrovoľníkov sa pustila na konci školského roka do pomoci škôlkárom v Liptovskom Mikuláši Foto: Provident Financial

Bratislava 2. júla (OTS) - Po Košiciach a Bratislave tak pribudla medzi aktivity projektu Pobočka pomáha tretia škôlka na ulici Československej brigády, ktorá sa môže pochváliť čerstvo natretým plotom. Zamestnanecký program spoločnosti Provident Financial nadväzuje na úspešný predchádzajúci ročník, ktorý má na konte viac ako 1500 odpracovaných hodín.

Zhodou okolností sme od apríla prispeli k obnove interiéru či exteriéru už tretej škôlke. Sme radi, že sme svojou troškou odbremenili učiteľov a potešili deti. Navyše sa k našim zamestnancom čoraz viac pridávajú aj naši obchodní zástupcovia, čo vnímame veľmi pozitívne. V projekte ide o to, aby sme pomáhali tam, kde pracujeme, žijeme, no v nemalej miere lepšie sa spoznávali navzájom nielen ako kolegovia, ale i ľudia,“ konštatovala Zuzana Hijová z Provident Financial.

Od apríla päťdesiatka

Štrnástka dobrovoľníkov sa pustila na konci školského roka do pomoci škôlkárom v Liptovskom Mikuláši Foto: Provident Financial

V Košiciach na Trebišovskej ulici šestnástka dobrovoľníkov mala čo robiť so zdevastovanou triedou. Výsledkom sú vyrovnané steny, nové omietky, natreté radiátory. Zamestnanci centrály v Bratislave sa pustili do úprav exteriérov na Bzovickej ulici. Dve desiatky kolegov vyčistili veľké betónové kvetináče od starej znečistenej zeminy a pripravili ich tak na novú výsadbu. Nový náter dostala aj pyramída na hranie, ktorú zdobia farebné otlačky rúk, oplotenie s preliezkami a hlavne steny budovy škôlky. V Mikuláši sa číslo dobrovoľníkov, v rámci projektu Pobočka pomáha v tomto roku, zatiaľ zaokrúhlilo na päťdesiat, pomohla i ružomberská pobočka.

„Chceme byť dobrým susedom v komunite, kde pracujeme a žijeme.“

Projekt Pobočka pomáha podporuje dobrovoľníctvo zamestnancov a obchodných zástupcov Provident Financial v rámci ich miesta pôsobenia, a to v rôznych spoločensky prospešných oblastiach s cieľom prispieť k dobru komunít, v ktorých pracujú a žijú. Kolegovia v jednotlivých pobočkách tak môžu pomôcť tým, ktorí to v ich okolí potrebujú. V roku 2013 sa do projektu zapojilo všetkých 12 pobočiek spolu s centrálou a 254 zamestnancov odpracovalo 1524 hodín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.