Komunálne voľby budú stáť takmer desať miliónov eur

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 20. augusta (TASR) – Jesenné komunálne voľby vyjdú štátny rozpočet na 9,89 milióna eur. Plánované náklady dnes schválila vláda v rámci návrhu organizačno-technického zabezpečenia volieb do orgánov samosprávy obcí v roku 2014.

Predseda Národnej rady SR Pavol Paška určil konanie volieb na sobotu 15. novembra. Finančne ich budú zo svojich rozpočtov kryť ministerstvo vnútra a Štatistický úrad SR (ŠÚ SR).

Ministerstvo použije čiastku 8,73 milióna eur najmä na náhrady mzdy pre členov volebných komisií a odmeny členom a zapisovateľom miestnych a okrskových volebných komisií. Tiež na tlač a distribúciu hlasovacích a volebných lístkov, iných tlačovín, vybavenie volebných miestností, ochranu verejného poriadku a ďalšie náležitosti.

V rozpočte ŠÚ SR je na komunálne voľby vyčlenených 1,16 milióna eur. Ide o výdavky spojené s prípravou spracovania a so samotným spracovaním výsledkov volieb.

V porovnaní s predošlými sú tohtoročné komunálne voľby takmer o milión eur drahšie. V roku 2010 štát na ne vyhradil celkom 9,04 milióna eur. Ministerstvo sa na tom podieľalo sumou 7,7 milióna eur a ŠÚ SR sumou 1,34 milióna eur.

Na tohtoročné marcové prezidentské voľby bolo plánovaných 10,78 milióna eur vrátane prípadného druhého kola. Na májové eurovoľby zasa 8,25 milióna eur. Na vlaňajšie župné voľby štát vrátane prípadného druhého kola vyčlenil 9,97 milióna eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.