Tatry zaujali Pobaltie, v zime očakávajú viac týchto turistov

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Vysoké Tatry 21. augusta (TASR) - Už najbližšiu zimu by malo byť častejšie počuť vo Vysokých Tatrách lotyštinu, estónčinu a litovčinu. A to najmä vďaka novej leteckej linke medzi Rigou a Popradom. Tá bude lietať počas celej zimy jedenkrát do týždňa. Vďaka 70 pobaltským cestovným kanceláriám a agentúram, ktoré sa minulý týždeň zúčastnili na workshope v Rige, Talline a Vilniuse, sa o ponuke najatraktívnejších regiónov Slovenska, a to vrátane Vysokých Tatier, dozvedia už čoskoro aj tamojší dovolenkári.

"Keď som v septembri minulého roka nastúpil do funkcie, často som počúval požiadavky občanov Lotyšska a Litvy, ktorí by sa k nám radi chodili lyžovať, no nemajú vhodné letecké spojenie. Spojiť tieto krajiny so Slovenskom prostredníctvom leteckej linky sa okamžite stala jedna z mojich priorít. Som rád, že sa to podarilo zrealizovať a verím, že to bude fungovať," konštatoval veľvyslanec SR v Lotyšsku Peter Hatiar.

Dovolenkári z Pobaltia nie sú vo Vysokých Tatrách novinkou. Litovčanom patrila v roku 2013 desiata priečka v počte návštevníkov. Vďaka novej linke by mohol počet turistov z tejto časti Európy ešte narásť. "Partneri na Pobaltí ocenili úroveň poskytovaných služieb porovnateľných so západnou Európou, a to vďaka investíciám do lyžiarskych stredísk, ubytovacích zariadení, akvaparkov a kúpeľov. Zaujala ich aj naša široká paleta možností na trávenie voľného času počas zimnej dovolenky. Veríme, že nezostane len pri workshope, ktorý bol prvým krokom, ale najmä, že dokážeme naše Tatry predať tamojším dovolenkárom," zdôraznila výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Lucia Dubielová.

Pozitívnou informáciou je podľa marketingovej manažérky Aquacity Poprad aj fakt, že tour operátori a turisti poznajú Slovensko i tatranský región a majú tu dobré skúsenosti. "Privítali predovšetkým služby pre rodiny s deťmi, a ocenili aj možnosť spojenia športu, zdravia, relaxu a wellness a naozaj široké portfólio služieb, ktoré sa za posledné roky neustále rozrastá," vymenúva Blašková s tým, že turistov z Pobaltia v neposlednom rade zaujímal aj Poprad samotný, blízkosť letiska, služby a história.

Hotelierov na worshope potešil živý záujem pobaltských tour operátorov o Vysoké Tatry, Liptov aj Oravu. "Prekvapilo nás, koľko zástupcov cestovných kancelárií pozná Tatry, resp. lyžiarske strediská vo Vysokých a Nízkych Tatrách. Veríme, že sa v zime vďaka linke môžeme tešiť na vyšší počet návštevníkov z Pobalia," povedala Jitka Fatková zo spoločnosti Tatry mountain resorts. Pri individuálnych rokovaniach tour operátorov upútala nielen relatívne malá vzdialenosť ubytovacích zariadení od lyžiarskych stredísk aj samotného letiska, ale aj cenovo prijateľné pobytové balíčky špeciálne vytvorené pre tento trh. "Zvlášť pozitívne vnímali transport z letiska, ktorý hotelieri zabezpečia vo vlastnej réžii, ako aj denný transfer do lyžiarskych stredísk. Ich konkrétne dopyty smerovali najmä na vianočné a silvestrovské pobyty," doplnila Lucia Prokešová z Grandhotela Bellevue Horný Smokovec.

Nová letecká linka Poprad-Tatry–Riga začne jedenkrát do týždňa premávať od 13. decembra. Prevádzkovať ju bude letecká spoločnosť Air Baltic a letisko Poprad-Tatry.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.