Svetový pohár v hokejbale štartuje už vo štvrtok v Nitre

Slovenskí hokejbalisti/Ilustračné foto FOTO TASR/Pavel Neubauer

Nitra 27. augusta (TASR) - Svetový pohár v hokejbale začne prvými zápasmi už vo štvrtok. Zimný štadión na nitrianskom sídlisku Klokočina napokon privíta pätnásť tímov zo siedmich krajín, keďže poľský tím z Osvienčimu sa odhlásil a nahradil ho slovenský extraligista z Martina.

Na prestížnom medzinárodnom podujatí sa okrem Martinčanov predstavia aj ďalšie štyri slovenské tímy. Pod Zoborom nastúpia aj hráči Pruského, Skalice, Vrútok, Nitry a okrem nich ďalších deväť zahraničných tímov. Brankárska jednotka Nitrianskych Rytierov Stanislav Petrík je zároveň aj jedným z organizátorov Svetového pohára a krátko pred začiatkom podujatia musel riešiť nečakaný problém. "Dva dni pred začiatkom nám urobilo nečakané starosti poľské mužstvo, ktoré sa odhlásilo z turnaja. Dokázali sme však zabezpečiť, aby sa počet účastníkov nezmenil a Poliakov sme nahradili slovenským extraligistom z Martina. Z poľskej strany išlo o neseriózny krok, keďže sa odhlásili na poslednú chvíľu a navyše v čase, keď sme už mali vytlačené mnohé prospekty, platáty či bulletiny. Ako dôvod uviedli to, že svoje mužstvo plánovali zostaviť z rôznych hokejistov, ktorí sa však medzičasom rozpŕchli," prezradil pre TASR Stanislav Petrík.

Zápasy Svetového pohára sa hrávajú na dva polčasy, ktoré trvajú pätnásť minút a inak tomu nebude ani v Nitre. Práve táto skutočnosť môže podľa organizátorov veľa ovplyvniť, keďže viaceré tímy nie sú na takéto trvanie zápasov zvyknuté. "Ťažko vopred odhadnúť najväčších favoritov, zvlášť keď sa hrá systémom 2x15 minút. Nie je to normálny čas hokejbalového zápasu, no na Svetovom pohári sa takto hráva pravidelne. Vyhrať domáci turnaj chceme aj my, silné budú aj ďalšie slovenské tímy, a aj české. Turnaje vyhovujú švajčiarskym tímom, takže favoritov je viacero," povedal brankár Nitrianskych Rytierov Stanislav Petrík.

Domáci tím netají najvyššie ambície, no v štartovom poli je viacero adeptov na celkový triumf. Doterajším maximom nitrianskeho tímu na SP sú dve tretie miesta z rokov 2012 a 2013. Dejiskom podujatia bude nitrianska hokejová hala na sídlisku Klokočina. "Chceme, aby prišlo na zápasy čo najviac divákov a tak bude vstupné zdarma," poznamenal Petrík.

Vo štvrtok a piatok sú na programe zápasy v základných skupinách, v sobotu diváci uvidia vyraďovacie boje. Nedeľa bude patriť zápasom o konečné umiestnenie, pričom finále je na programe o 19.00 h.

Zloženie základných skupín SP:

Skupina A: HBT Vlašim (ČR), ŠK 98 Pruské (SR), Team Voodoo (Kan.), Perapohjolan Poropojat (Fín), ŠKB Imperial Vitamins Martin (SR)
Skupina B: HBC Alpiq Kladno (ČR), Hokejmarket Skalica (SR), Oberwil Rebells (Švajč.), HSC Eagles Poggersdorf (Rak.), Kometa Vrútky (SR)
Skupina C: HBC Autosklo - HAK Pardubice (ČR), HBK Nitrianski Rytieri Nitra (SR), SHC Belpa (Švajč.), Pelikassit (Fín.), Londýn Crusaders (V.Brit.)

Program zápasov základnej časti:

Štvrtok, 28. augusta: 8.00: Vlašim - Voodoo, 9.00: Kladno - Oberwil, 10.00: Pardubice - Belpa, 11.00: Skalica - Vrútky, 12.00: Pruské - Poropojat, 13.00 Nitra - Pelikassit, 14.00 Poggersdorf - Kladno, 15.00: Londýn - Pardubice, 16.00: Martin - Vlašim, 17.00: Oberwil - Skalica, 18.00: otvárací ceremoniál, 18.30: Belpa - Nitra, 19.30: Voodoo - Pruské, 20.30: Poropojat - Martin, 21.30: Vrútky - Poggersdorf, 22.30: Pelikassit - Londýn
Piatok 29. augusta: 7.30: Kladno - Vrútky, 8.30: Poggersdorf - Oberwil, 9.30: Londýn - Belpa, 10.30: Pelikassit - Pardubice, 11.30: Poropojat - Vlašim, 12.30: Pruské - Martin, 13.30: Poggersdorf - Skalica, 14.30: Oberwil - Vrútky, 15.30: Nitra - Londýn, 16.30: Belpa - Pelikassit, 17.30: Voodoo - Poropojat, 18.30: Vlašim - Pruské, 19.30: Pardubice - Nitra, 20.30: Skalica - Kladno, 21.30: Martin - Voodoo

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.